Wyrazy współczucia

Ślę je w stronę PiS i Nowoczesnej, których nieliczni, a nawet bardzo nieliczni przedstawiciele i zwolennicy przed świętami postali trochę w centrum Oławy, powznosili okrzyki, a także – niestety – czasem dawali głos. Szału nie było. Jeśli jednak ci, których widzieliśmy, to najbardziej autentyczni zwolennicy dwóch największych polskich ugrupowań politycznych (wg niedawnych badań poparcia) – tych, którzy od roku rządzą krajem, i tych, którzy chcieliby rządzić, to ja wymiękam. Wymiękam i współczuję Kaczyńskiemu oraz Petru, że mają w Oławie akurat taką twarz. Oczywiście nie chodzi mi o wszystkich, bo część afiszujących się znam, a nawet lubię i poniekąd rozumiem, ale o większość, która czyni przekaz może zbyt surowy, ale chyba jednak prawdziwy.
Trudno, abym nie znał wielu ludzi, którzy są u nas aktywni zawodowo, politycznie, społecznie, sportowo czy w jakikolwiek inny sposób, skoro tu żyję i pracuję od lat, na dodatek w charakterze dziennikarza. Niestety o większości nielicznych manifestujących nie mogę powiedzieć albo nic, albo nic dobrego.
JK

PS
Obie manifestacje znam jedynie z przekazów medialnych, a jak wiadomo od prezesa media źle kładą akcenty w przekazach, więc może właśnie przez to nie mogłem dostrzec wielu wybitnych osobistości, cenionych fachowców, lokalnych autorytetów, a nawet miejscowych mężów stanu itp., za co z góry przepraszam.

Napisane przez:

komentarze 4 do “Wyrazy współczucia”

 1. 28-12-2016 o godz. 22:35, Karol Mendocha pisze:

  Dziękujemy za wyrazy wielkiej sympatii dla nowej formacji. Oczywiście same wybitne jednostki pozostały w Platformie, o których będzie mógł Pan rozpisywać się zawsze w pozytywnym aspekcie.

 2. 29-12-2016 o godz. 10:02, admin pisze:

  Panie Karolu, ależ ja z wielką sympatią podchodzę do Nowoczesnej, jak zresztą do niemal wszelkich formacji, którym los ogółu nie jest obojętny, ale – sam pan przyzna – wyszło cieniutko, jak na 70-tysięczny powiat. Duży plus za odwagę, bo to jednak nie było takie nic, stanąć w sercu miasta i publicznie przyznać się do swoich poglądów politycznych, ale minus za skuteczność. A w PO żadnej zwiększonej liczebności tuzów nie widzę, tym bardziej w oławskiej. Zresztą moim zdaniem w ogóle elity nam się rozmyły (rozjechały, wyprzedały, uciekły, pogubiły itp.), oddając pola tym wszystkim „innym”, od lat grzejącym się w poczekalni. Co nie znaczy jednak, żeby nic nie robić, więc pozdrawiam i życzę wszystkim w nowym roku jeszcze większej aktywności, choć akurat Pańskiego przypadku to nie dotyczy 😉
  Pozdrawiam
  JK

 3. 09-01-2017 o godz. 21:04, Karol Mendocha pisze:

  Prawdę mówiąc Panie Jurku, na pańskim blogu też jakby skromnie i nawet tych dwudziestu osób nie ma. Może jeszcze obserwujący Rolf. Nie rozumiem, że ciągle wbija mi Pan szpilę, choć staram się z całych sił, wszakże nie dysponujemy takimi środkami, jak pan były poseł, ale staram się.
  A Pan nie może odczekać rok czasu, tylko po 5 tygodniach działalności, spotkaliśmy się w połowie października pierwszy raz, już nam wytyka frekwencję.
  Może jest coś w tym, co słyszałem od różnych doświadczonych polityków, że z Kamińskim lepiej nie spierać się, bo Gazeta później będzie pomijać takich, co spierają się z Panem. Ale przecież stworzył Pan ten blog właśnie po to, by dyskutować i kłócić się.
  A i Pan i ja wiemy, że muszę.
  Pozdrawiam

 4. 10-01-2017 o godz. 10:02, admin pisze:

  Ależ spieraj się Pan, Panie Karolu. Przecież napisałam, że z sympatią witam na naszym rynku nową organizację, a jeśli moja szpila podkręci Pana do roboty, to tylko dobrze, czyż nie? A o blog niech się Pan nie martwi – według moich danych, a mam chyba lepsze, bo i dostęp do odpowiednich danych, czyta go regularnie co najmniej kilkaset osób – to mi wystarczy. A że nie dyskutują? Bo zablokowałem wpisy anonimowe – nie jestem nimi zainteresowany, nie lubię nawalanki zza węgła. Gdybym usunął blokadę, pewnie wysypałoby się to całe szambo, ale po co?
  Pozdrawiam
  JK

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie