To nie jest śmieszne

Przy świątecznym stole ktoś mnie spytał, dlaczego daliśmy do gazety komunikat Stowarzyszenia Gazet Lokalnych, że solidaryzujemy się z dziennikarzami, protestującymi przeciwko ograniczeniu dostępu do informacji w sejmie.
A byłoby wam wesoło, gdyby burmistrz Szczęśniak zabronił dziennikarzom dostępu do radnych Pakosza i Stachni, protestujących w sali konferencyjnej? A może śmialibyście się, gdyby burmistrz Frischmann pouczał dziennikarzy, że o takim proteście w ogóle nie powinniśmy pisać, bo to przecież protest nielegalny, więc uczciwe media nie powinny tego relacjonować, ewentualnie przekazywać tylko zdanie burmistrza na ten temat? Śmialibyście się, gdyby starosta Brezdeń wyrzucił wszystkie media z sali posiedzeń Rady Powiatu, mówiąc że na korytarzu będzie im lepiej zdobywać informacje, na dodatek tłumacząc się, że to dla dobra dziennikarzy, z którymi wcześniej się konsultował, czego jednak żaden dziennikarz nie potwierdził? Śmialibyście się?
To nie jest śmieszne. Na dodatek protest zadziałał i marszałek rakiem wycofuje się ze swoich propozycji. Przynajmniej na razie.
JK

Napisane przez:

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie