Czekam na takie knajpki

No to jesteśmy w kontakcie! Ile razy to słyszeliście? A ile razy sami tak mówiliście, kiwnięciem głowy wskazując swojego smartfona? W kontakcie, czyli w gotowości, zamiast zwykłej rozmowy, dotyku czy tylko spojrzenia. To słowo klucz do naszej zimnej epoki ekranu i klawiatury. Niby mamy setki przyjaciół, setki lajków, ale gdy przychodzi co do czego, nie zawsze (raczej rzadko) są obok, żeby podać szklankę wody czy choćby rękę. Niby chcą rozmawiać, ale głównie powiedzieć, pochwalić się – nie wysłuchać. Ale jakby co, zawsze powiedzą, że przecież jest OK, że trzymaj się, że musi być dobrze, bo przecież jesteśmy w kontakcie. Zresztą rosyjski odpowiednik FB czy Naszej Klasy to właśnie VK, czyli dawniej „WKontaktie”.
Ileż to razy szukaliśmy lokalu czy hotelu, gdzie koniecznie musi być Wi-FI, no bo wiecie, trzeba być w kontakcie. Ale dziś usłyszałem w Trójce, że już gdzieś powstają enklawy wyłamujące się z tego. Na drzwiach knajpek, zamiast czarno-białej naklejki informującej o dostępie do darmowej sieci, jest wyraźny napis: TU NIE MA WI-FI! ROZMAWIAJCIE ZE SOBĄ!
Nie wiem, czy to już, czy to dobry moment, czy to tylko takie obozowisko analfabetów w świecie moli książkowych, ale jakiś kroczek ku innemu został zrobiony. Może i u nas?
JK

Napisane przez:

komentarze 2 do “Czekam na takie knajpki”

  1. 12-01-2017 o godz. 23:25, Kryspin pisze:

    Panie redaktorze, na banerze Twojego bloga jest zdjęcie, jak kroczysz naprzód. Może jednak zrobimy nowe zdjęcie, jak idziesz Pan wstecz?

  2. 13-01-2017 o godz. 09:45, admin pisze:

    Ależ ja idę wstecz, tylko przodem, z bez wstydu, z dumnie podniesioną głową – autor zdjęcia potwierdzi tę głowę.
    JK

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie