Nie zmieniam zdania

W komentarzach o rozdawaniu zaproszeń na zespół Boys ktoś zarzuca mi hipokryzję, bo „najpierw elaboraty naczelnego jaka to niska rozrywka dla mas – a teraz polowanie na like’i na fb przy wykorzystaniu tej ,be’ imprezy. Żenuła.”.
Nietrafione. Trzeba odróżniać moje prywatne zdanie od tego, co jest w gazecie (gazeta to nie JA, to efekt pracy wielu ludzi). Ona ma służyć mieszkańcom powiatu. Więc skoro są dla nich zaproszenia, to je rozdajemy, skoro nasi czytelnicy chcą brać, a moje zdanie co do jakości artystów nie ma żadnego znaczenia. Gdybym nagle wychwalał disco-polo, czyli sam sobie zaprzeczał (np. dla kasy) to może byłaby hipokryzja. Ale ja nie zmieniam zdania. Mało tego, gdybym był wójtem gminy Oława być może nawet robiłbym to samo, aby osiągnąć swoje polityczne cele – wybory za rok. Tu przecież nie chodzi o kształtowanie gustów (to akurat dzieje się tu przy okazji, ale nie ja ją stwarzam), tylko o pozytywny wydźwięk u tych, którym tego typu muzyka dobrze się kojarzy, a jest ich całe mnóstwo i pewnie będzie jeszcze więcej, bo w tym kierunku zmienia się świat. Niestety, mogę tylko powiedzieć, ale niewiele mogę poradzić.
I nie ma w tym żadnego polowania na lajki (które niewiele znaczą i wymiernie nic nie dają), tylko jakaś próba odsiewu chętnych, którzy muszą zrobić cokolwiek, aby dostać zaproszenie (robimy tak zwykle przy rozdawaniu czegoś). Skoro nie ma dla wszystkich, trzeba to jakoś uregulować, aby było jak najmniej niezadowolonych, a tak jest gdy np. rozdajemy tym, którzy maja zadzwonić pierwsi, bo zaraz są zarzuty, że mamy złą godzinę albo specjalnie nie odbieramy w redakcji telefonów itp. itd.
JK

Napisane przez:

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie