Od dzisiaj w nowej drukarni

Gazeta rozpoczyna nowy etap. Ponieważ Polska Press zamyka swoją drukarnię w Bielanach Wrocławskich, gdzie do tej pory się drukowaliśmy, od dzisiaj rozpoczynamy współpracę z inną drukarnią tego samego niemieckiego koncernu. Tym razem w Sosnowcu.

źródło http://awbud-zelbet.webpublica.pl/obiekty-przemyslowe.html

Jak sami piszą o sobie na stronie internetowej (polskapress.pl):
Drukarnia Sosnowiec to jedna z największych inwestycji Grupy Polskapresse, ulokowana w Katowickiej Strefie Ekonomicznej. Drukarnia obsługuje Dziennik Zachodni – największą gazetę regionalną w Polsce, a także świadczy usługi klientom zewnętrznym.
Całkowity koszt nowej inwestycji wyniósł ponad 100 mln zł. W drukarni działa maszyna drukarska COLORMAN 4-1 firmy MAN Roland. Jest to pierwsza tego typu maszyna na świecie, najnowocześniejsza w swojej klasie. Drukuje ponad 90 tys. egzemplarzy na godzinę. Maszyna pozwala na niezwykle szybki druk oraz gwarantuje wysoką jakość gazet.

Jak to jest/będzie z tą jakością – sami zobaczcie. Ostatni numer „Powiatowej” przyjechał już z Sosnowca. Nie jest źle. Oczywiście laik niewiele dostrzeże. Może to i dobrze – wystarczy, aby mie było gorzej niż do tej pory. Jak na razie zmienialiśmy drukarnie wielokrotnie i zawsze z jakością było przynajmniej tak samo, jeśli nie lepiej. A drukowaliśmy się już we Wrocławiu (dwie drukarnie), w Opolu, w Koninku pod Poznaniem. Oby kolejna – od teraz już nasza drukarnia – trzymała jakość i terminy, to będzie dobrze.
JK

Napisane przez:

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie