Ja, herr Kaminski?

Największy konserwatywny tygodnik opinii w Polsce – tak sam o sobie pisze już na pierwszej stronie. Powinien też dodać, że żywi się bzdurami i je nakręca. W ubiegłotygodniowym wydaniu „Sieci” czytam w felietonie Piotra Cywińskiego, że – cytuję – U nas poza jednym jedynym „Kurierem Szczecińskim” z kilkunastotysięcznym nakładem wszystkie gazety regionalne i lokalne należą do niemieckich wydawców. Nic, tylko płakać. Owszem, większość regionalnych – tak, wydawca ma związki z Niemcami, cokolwiek to znaczy. Ale nie wszystkie gazety lokalne! Reprezentuję tylko jedno stowarzyszenie polskich gazet lokalnych (SGL), do którego należy ponad 40 krajowych wydawców, drukujących co tydzień ponad 70 tytułów o łącznym nakładzie kilkuset tysięcy egzemplarzy, czyli więcej niż największe tygodniki opinii w Polsce, a już znacznie więcej niż tygodnik „Sieci”. Tylko to trzeba wiedzieć. Oglądanie świata z Warszawy czy Szczecina nie usprawiedliwia niewiedzy i szerzenia bzdur, które – powtarzane – prowadzą potem do idiotycznych projektów jakiejś „repolonizacji mediów”, co w praktyce jest niewykonalne. W którym pokoleniu i w której odnodze będą sprawdzać moją polskość? No, chyba że teraz termin ten oznacza coś zupełnie innego niż kiedyś (co już przestaje dziwić) i odpowiednie certyfikaty mają być wkrótce wydawane przez stosowne urzędy.
JK

Napisane przez:

komentarze 2 do “Ja, herr Kaminski?”

 1. 25-02-2018 o godz. 23:05, Slawekpobo pisze:

  Ależ to oczywiste. Coś co nie jest tożsame z linią miłościwie nam panujących, musi być niemieckie, lub żydowskie. I całe szczęście, bo mogło być jeszcze gorzej. GP mogła przecież trafić w ręce Polaków drugiego sortu, Polaków z genem zdrady, postkomunistów, a także liberałów i lewaków promujących kulturę multi-kulti. W sumie nie wiem co gorsze?
  Pozdrawiam.

 2. 26-02-2018 o godz. 09:15, admin pisze:

  Gwarantuję Panu, że określenia „postkomuniści”, „liberałowie” czy „lewacy” także padają pod adresem gazety 😉 Nigdy nie dogodzi się wszystkim, a nasza niezależność polega głównie na tym, że publikujemy opinie, z którymi sami się nie zgadzamy, w odróżnieniu od tzw. „mediów zaangażowanych”.

  Pozdrawiam
  JK

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie