Hugo-Bader po oławsku

Pamiętacie, jak parę miesięcy temu pisałem, że Jacek Hugo-Bader odwiedził naszą redakcję, żeby poszukać lokalnych inspiracji? No właśnie. Wskazałem mu wtedy trzy osoby, które mogłyby być ciekawe dla opisu współczesnego świata, prowincji. Dostał nazwiska, namiary i ruszył do roboty. I wreszcie jest książka. „Audyt”. Wydawca reklamuje ją tak:

„Bandyci, menele, nawróceni, wsiowi i wybrańcy – twarz współczesnej Polski, od której tak łatwo się odwrócić.

Janoszowie okazali się pospolitymi kryminalistami, Stefan to sam wierzchołek grypsery, „Fala” jest uważany za jednego z najgroźniejszych, za to Wiesława Piszczyk, porywając dziecko, uważała, że wymierza sprawiedliwość. Andrzeja Harmonowicza napadła niedźwiedzica, Sławek Sztejter założył się o litra, że przebiegnie maraton, a Grzesiek Galasiński stracił twarz – dosłownie. Piotr, który dokonał w Polsce kilku zamachów terrorystycznych, teraz oddałby życie za pączka z konfiturą. Od lat na oddziale psychiatrycznym.
Hugo-Bader znowu rusza w Polskę, sprawdza, jak potoczyły się losy bohaterów jego reportaży sprzed dwudziestu kilku lat. Okazuje się, że te historie ciąg dalszy mają lepszy niż początek.”.

Tyle wydawca. Dodam tylko, że z trzech oławskich tematów, jakie mu zaproponowałem, wybrał jeden. Który? A to już uważni czytelnicy zobaczą w tej zajawce wyżej.  Mogę tylko dorzucić, że łatwo mu chyba nie poszło, co widać w tekście. W każdym razie całość na pewno polecam, jak wszystko tego autora.

JK

Już do kupienia

Napisane przez:

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie