Czego szukał w redakcji Łukasz Orbitowski?

Ano wiedzy o Domańskim. I dobrze trafił, bo teraz już wie. Może nawet dałem mu za dużo, ale co tam, obiecał, że wszystkiego nie wykorzysta. Jak już niektórzy wiedzą, szykuje się nowa powieść tego znanego pisarza (świetny „Exodus” wciąż widoczny w księgarniach), a jego kanwą mają być oławskie objawienia. Jednym z bohaterów, ale nie głównym, będzie sam Domański. Zdecydowanie więcej o powieści „Kult” w najnowszym wydaniu gazety – tym razem już od wtorku, bo potem Boże Ciało zakłóciłoby sprzedaż.

A co mówił Orbitowski? – Nabrałem dużej sympatii do pana Domańskiego, mimo mojego absolutnego sceptycyzmu i ateizmu. Po prostu uważam, że ludzie z pierdolcem czynią świat lepszym. Wczoraj na przykład dowiedziałem się, że pielgrzymi wsadzali sobie cegły w kieszenie, żeby było ciężej. To jest coś, co cieszy pisarza. I to, co ty mi dzisiaj puściłeś, czyli nagrania Katarzyny, która mówiła Matką Boską. To jest naprawdę przerażające, ten jej głos. Puściłeś mi to na komputerze, czyli na zimno, a ja jako ateista miałem poczuciem kontaktu z obcością.

Więcej i tylko u nas – już od wtorku w „Powiatowej”

JK

Łukasz Orbitowski w naszej redakcji

 
PS
Ostatnio Hugo-Bader, wcześniej Wójcik z „Celibatem”, gdzie ks. Irek gra pierwsze skrzypce. Teraz Orbitowski. Sami literaci. Oława schodzi na złą drogę.

Napisane przez:

komentarze 3 do “Czego szukał w redakcji Łukasz Orbitowski?”

 1. 30-05-2018 o godz. 10:33, Taki tam pisze:

  Wy tu „pierwszą ligę” ściągacie do Oławy, a pisowskie Toi – Toie robią zamachy na P/Osłów. Jeszcze naszemu byłemu albo jakiemu przyszłemu co zrobią! Może by jakąś akcję społeczną w Waszej gazecie np. pod tytułem „Skrytym Toi – Toiowym zamachowcom mówimy: NIE!”, zamiast prętem zbrojeniowym i innymi pierdołami się zajmować.

 2. 18-06-2018 o godz. 10:21, andrew pisze:

  „Exodus” oczywiście do przeczytania, ale „Inna dusza” Łukasza to jest dopiero wartościowy kawałek literatury. Polecam.

 3. 18-06-2018 o godz. 10:40, admin pisze:

  Pewnie tak, mówił mi, że i sprzedała się znacznie lepiej niż „Exodus”.
  JK

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie