Co dalej z Brezdeniem?

Między innymi na to pytanie próbujemy odpowiedzieć w rozmowie, jaka ukaże się w najbliższej gazecie. Oto fragment:

– A co dalej będzie z Brezdeniem? Mamy rok podwójnie wyborczy, a tymczasem w kuluarach mówi się, że obiecał pan rezygnację ze startu w wyborach parlamentarnych, aby dokończyć budowę mostu na Odrze. To prawda?
– Nie. Dokończyć budowę mostu można także z pozycji sejmowej. Jeśli chodzi o europarlament, to odpada, ale sprawa sejmu jest otwarta. Uważam, że taki powiat jak oławski powinien mieć kogoś, kto będzie próbował go reprezentować na tym najwyższym forum, czyli w parlamencie. Żeby nasze lokalne interesy gdzieś tam też zafunkcjonowały.
– A czy możliwa jest taka opcja, że po wyborach do europarlamentu, w wyniku nowej układanki – bo jedni pójdą tam, inni do rządu – Zdzisław Brezdeń na parę miesięcy, czyli do jesiennych wyborów, zostanie posłem?
– Wykluczyć takiej sytuacji nie można, choć to jest na dzisiaj pytanie, na które nie chciałbym odpowiadać. Jeszcze na to za wcześnie. To byłoby bicie piany.
– Ale teoretycznie taka możliwość jest, bo w poprzednich wyborach miał pan całkiem przyzwoity wynik wyborczy?

Gazeta z całą rozmową do kupienia od środy wieczorem.

Napisane przez:

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie