Z pamiętnika wyborcy

Dziś do skrzynki na listy ktoś wrzucił mi „Kurier Jarosa”. Tak, tego Michała Jarosa – posła i kandydata do Sejmu w październikowych wyborach. Parę dni temu przeglądałem gazetkę propagandową PiS, gdzie PiS był na PiS-ie i PiS-em poganiał – coś o dotrzymywaniu przez PiS słowa, o pisowskim 500 zł na dziecko, o takiejże „trzynastce” dla emerytów i innych okolicznościowych obietnicach – tymczasem u Jarosa ascetycznie jak tybetańskiego mnicha. Osiem stron i ani jednej, choćby skromnej informacji, z poparcia jakiej partii został posłem, z jakiej listy obecnie startuje, do jakich partii należał. Ani tego, że był w PO, a potem w Nowoczesnej, ani że i odwrotnie. Wyjątkowo skromny człowiek. Bo chyba się nie wstydzi. Za to PiS krytykuje w punktach, np. takich, że rosyjski węgiel zalewa Polskę, kolejki do lekarzy stale rosną, a co roku 50 tys. Polaków umiera przedwcześnie z powodu smogu. Wiadomo, PiS.

Są jednak i zwycięstwa. Także lokalne. W rubryce „Interwencje i sukcesy w gminach” (zakładam, że chodzi o obecną kadencję) przy Jelczu-Laskowice poseł zapisał: „Interwencja w sprawie remontu drogi powiatowej łączącej m. Bystrzyca z m.Minkowice Oławskie”. Najwyraźniej dotąd nieskuteczna, bo remontu jak nie było, tak nie ma. Nie rozumiem więc, czym tu się parlamentarzysta chwali. Każdy, kto jechał tą wyjątkowo dziurawą drogą (niektórzy mówią nawet, że to najgorsza droga w powiecie), oprócz częstego użycia hamulca może się pochwalić równie częstym, do tego kreatywnym wykorzystaniem wielu nieparlamentarnych słów.

*

Gdy tydzień temu pisałem o posłance Agnieszce Soin (PiS), lansującej się na bystrzyckich dożynkach, zadzwonił do mnie czytelnik z Jelcza-Laskowic, bo był świadkiem, jak ta sama posłanka nawiedziła jego miasto wraz ze strongmenami (to było gdzieś w połowie sierpnia). Gdy jednak chciała publicznie zabrać głos i z taką prośbą przyszła na zawodach do burmistrza Szczęśniaka, ten odesłał ją z kwitkiem. Ponoć miała usłyszeć, że u nas i tak nie ma szans, bo wymiecie ją Brezdeń (także z PiS). Zobaczymy, policzymy.
JK

Napisane przez:

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Strony

Szukaj

Nieco o stronie

Umieszczam tu zapiski redaktora naczelnego tygodnika powiatowego - na różne tematy, często związane z gazetą, ale niekoniecznie